cosiMed Massagelotion Vanilla, 1 l

  
Item no. 24497

cosiMed Massagelotion Vanilla, 1 l

Item no. 24497
 
CosiMed
26,95€ incl. VAT
26.95 EUR / 1 l
Sold out
Prices incl. VAT plus Shipping information
  • 30-day money-back guarantee
  • Personal customer service
  • Free shipping above €149

Unfortunately, this item is sold out
Maybe you can find a suitable alternative here:


 
 
 (2)

cosiMed Sauna fragrance berry mix, 200 ml

 
12,95€ *
64.74 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Sauna fragrance berry mix, 1 l

 
34,95€ *
34.95 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Sauna fragrance berry mix, 5 l

 
149,95€ *
29.99 EUR / 1 l
 
 

cosiMed fascia wax, 150 ml

 
16,95€ *
112.97 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Massage Lotion Soft, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
 
 
 (1)

cosiMed Massage Lotion Soft with pressure dispenser, 500 ml

 
18,94€ *
37.89 EUR / 1 l
 
 
 (2)

cosiMed Massage Lotion Soft, 1 l

 
22,96€ *
22.96 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Massage Lotion Soft, 5 l

 
89,95€ *
17.99 EUR / 1 l
 
 

cosiMed sauna fragrance Mango, 200 ml

 
12,95€ *
64.74 EUR / 1 l
 
 

cosiMed sauna fragrance Mango, 1 l

 
34,95€ *
34.95 EUR / 1 l
 
 

cosiMed sauna fragrance mango, 5 l

 
149,95€ *
29.99 EUR / 1 l
 
 
 (1)

cosiMed sauna fragrance Tropic, 200 ml

 
10,95€ *
54.74 EUR / 1 l
 
 

cosiMed sauna fragrance Tropic, 1 l

 
33,95€ *
33.95 EUR / 1 l
 
 

cosiMed sauna fragrance Tropic, 5 l

 
149,95€ *
29.99 EUR / 1 l
 
 
 (1)

cosiMed massage lotion Sensitive, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l

cosiMed Massagelotion Vanilla, 1 l

Die cosiMed Massagelotion mit dem süßen, warmen Vanilleduft ist ein hochwertiges Massagemittel mit hautschonenden Eigenschaften. Sie zeichnet sich durch eine hohe Ergiebig- und Gleitfähigkeit sowie eine gute Griffsicherheit aus.

Produkteigenschaften:

  • Spendet der Haut Feuchtigkeit
  • Enthält keine Farbstoffe

Inhaltsstoffe: Aqua, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Elaeis guineensis Oil, PEG-12, Ceteareth-12, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Glycerin, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Cyclomethicone, Carbomer, Sodium Hydroxide

Additional product information:

Logo: Made in Germany Made in Germany

cosiMed Massagelotion Vanilla, 1 l and every other product out of the "Präparate" category is available for invoice purchase as well as for a purchase by our online service providers such as PayPal. If you want to save money, watch out for our payment discounts!


Safety and Product Resources

 
 (4)
Dosing pump for 1 liter bottles
Dosing pump for 1 liter bottles

Die Dosierpumpe ist ein praktisches Hilfsmittel im Praxisalltag. Dank der Pumpe sparen Sie sich das lästige Öffnen von Flaschen während einer Massage. Kein .....

View details

8,95€ *
items
Item no. 24408

Rate cosiMed Massagelotion Vanilla, 1 l and share your experience with other customers. As a thankyou, you receive a €5 voucher for your next order.

Write a customer review

Do you have any questions?

Do you have any questions?

You can contact our customer service by:

Phone: +49 (0) 6331 1480-0

E-mail: Contact us

Payment methods