cosiMed cosiMed

Bundle
cosiMed massage lotion set 6x massage lotion grapefruit-ginger, 1 l, incl. dosing pump
cosiMed massage lotion set 6x massage lotion grapefruit-ginger, 1 l, incl. dosing pump

Die  cosiMed Massagelotion Grapefruit-Ingwer  ist ein hochwertiges Massagepräparat mit hautschonenden Charaktereigenschaften. Die Massagelotion Grapefruit-Ingwer .....

View details

170,67 € (-12 %)  
149,95€ *
items
In Stock Item no. 72020
 
 (26)
Product image: cosiMed neutral massage oil, 5 l

cosiMed neutral massage oil, 5 l

 
59,95€ *
12.00 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24012
 
 (60)
Product image: cosiMed neutral massage oil, 10 l

cosiMed neutral massage oil, 10 l

 
99,95€ *
10.00 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24013
 
 (31)
Product image: cosiMed neutral massage oil, 1 l

cosiMed neutral massage oil, 1 l

 
14,95€ *
14.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24010
Bundle
 
Product image: Massage lotion set, 7 pcs, 6x massage lotion classic 1 l incl. 1 dosing pump

Massage lotion set, 7 pcs, 6x massage lotion classic 1 l incl. 1 dosing pump

128,62 € (-15 %)  
109,94€ *
 
items
Item no. 24004
 
 (3)
Product image: Quick disinfection, ready for use, 5 l

Quick disinfection, ready for use, 5 l

 
59,95€ *
12.00 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24142
 
 (4)
Product image: Quick disinfection, ready for use, 10 l

Quick disinfection, ready for use, 10 l

 
99,95€ *
10.00 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24143
 
 (4)
Product image: cosiMed almond massage oil, 1 l

cosiMed almond massage oil, 1 l

 
23,95€ *
23.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24079
 
 (7)
Product image: cosiMed massage oil lemon, 1 l

cosiMed massage oil lemon, 1 l

 
15,95€ *
15.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24020
 
 (2)
Product image: Massage Oil Pomegranate, 1 l

Massage Oil Pomegranate, 1 l

 
18,94€ *
18.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24117
 
Product image: cosiMed fascia wax, 150 ml

cosiMed fascia wax, 150 ml

 
16,95€ *
112.97 EUR / 1 l
items
Item no. 23968
 
 (2)
Product image: Massage Oil Ginkgo Lime, 1 l

Massage Oil Ginkgo Lime, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24103
 
 (2)
Product image: cosiMed disinfectant concentrate, 5 l

cosiMed disinfectant concentrate, 5 l

 
73,95€ *
14.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24140
%
 
 (6)
Product image: tester set sauna fragrances, 5 bottles of 50 ml

tester set sauna fragrances, 5 bottles of 50 ml

21,96 € (-9 %)  
from 19,94€ *
398.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24062
 
Product image: Massage lotion neutral, 1 l

Massage lotion neutral, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
items
Item no. 24048
 
 (5)
Product image: cosiMed massage cream with lavender scent, 500 ml

cosiMed massage cream with lavender scent, 500 ml

 
19,94€ *
39.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24005
 
Product image: Quick disinfection, ready for use, 1 l

Quick disinfection, ready for use, 1 l

 
14,95€ *
14.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24141
 
 (14)
Product image: Test set wellness-massage oil, 6 bottles of 50 ml

Test set wellness-massage oil, 6 bottles of 50 ml

 
21,96€ *
73.19 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24060
 
Product image: Massage lotion neutral with pressure dispenser, 500 ml

Massage lotion neutral with pressure dispenser, 500 ml

 
13,95€ *
27.89 EUR / 1 l
items
Item no. 24047
 
 (9)
Product image: cosiMed Massage Lotion, 1 l

cosiMed Massage Lotion, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
items
Item no. 24000
 
 (2)
Product image: cosiMed massage lotion classic with dispenser pressure, 500 ml

cosiMed massage lotion classic with dispenser pressure, 500 ml

 
13,95€ *
27.89 EUR / 1 l
items
Item no. 23999
 
 (5)
Product image: cosiMed massage cream, 500 ml

cosiMed massage cream, 500 ml

 
15,95€ *
31.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24210
 
Product image: Quick disinfection spray bottle, 1 l

Quick disinfection spray bottle, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24144
Bundle
 
Product image: cosiMed massage lotion set 6x massage lotion neutral, 1 l, incl. dosing pump

cosiMed massage lotion set 6x massage lotion neutral, 1 l, incl. dosing pump

128,62 € (-11 %)  
114,95€ *
19.16 EUR / 1 l
items
Item no. 24044
 
Product image: cosiMed cleaner for synthetic and imitation leather, spray bottle, 1 l

cosiMed cleaner for synthetic and imitation leather, spray bottle, 1 l

 
15,95€ *
15.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24042
 
 (2)
Product image: cosiMed paraffin remover Plus, 1 l

cosiMed paraffin remover Plus, 1 l

 
17,95€ *
17.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24030
 
 (8)
Product image: cosiMed neutral massage oil, 250 ml

cosiMed neutral massage oil, 250 ml

 
7,95€ *
31.80 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24008
 
 (2)
Product image: cosiMed Massagelotion Klassisch, 250 ml

cosiMed Massagelotion Klassisch, 250 ml

 
8,95€ *
35.80 EUR / 1 l
items
Item no. 23998
 
Product image: cosiMed massage lotion Sensitive with pressure dispenser, 500 ml

cosiMed massage lotion Sensitive with pressure dispenser, 500 ml

 
21,96€ *
43.91 EUR / 1 l
items
Item no. 23986
 
 (1)
Product image: cosiMed massage oil grip, 5 l

cosiMed massage oil grip, 5 l

 
79,94€ *
15.99 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24478
 
Product image: cosiMed Massagelotion Pomegranate, 1 l

cosiMed Massagelotion Pomegranate, 1 l

 
26,95€ *
26.95 EUR / 1 l
items
Item no. 24127
 
 (3)
Product image: cosiMed almond massage oil, 5 l

cosiMed almond massage oil, 5 l

 
83,95€ *
16.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24080
 
 (9)
Product image: Test set massage lotion, 6 bottles of 50 ml

Test set massage lotion, 6 bottles of 50 ml

 
21,96€ *
73.19 EUR / 1 l
items
Item no. 24063
 
 (2)
Product image: cosiMed embrocation spruce needle, 70 % IPA, 1 l

cosiMed embrocation spruce needle, 70 % IPA, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24058
 
 (4)
Product image: cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 5 l

cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 5 l

 
69,95€ *
13.99 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24051
 
 (5)
Product image: cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 1 l

cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 1 l

 
17,95€ *
17.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24050
 
 (1)
Product image: cosiMed massage lotion Sensitive, 250 ml

cosiMed massage lotion Sensitive, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
items
Item no. 23985
 
 (2)
Product image: cosiMed horse balm warming, 500 ml

cosiMed horse balm warming, 500 ml

 
12,95€ *
25.89 EUR / 1 l
items
Item no. 23961
 
Product image: Cream spatula made of wood

Cream spatula made of wood

 
2,95€ *
 
items
Item no. 27196
Bundle
 
Product image: cosiMed massage set 6 x natural massage lotion neutral 1l, incl. dosing pump

cosiMed massage set 6 x natural massage lotion neutral 1l, incl. dosing pump

146,68 € (-11 %)  
129,95€ *
21.66 EUR / 1 l
items
Item no. 24584
 
Product image: cosiMed Natural Massage lotion neutral with pressure dispenser, 500 ml

cosiMed Natural Massage lotion neutral with pressure dispenser, 500 ml

 
14,95€ *
29.89 EUR / 1 l
items
Item no. 24581
 
Product image: cosiMed natural massage lotion classic with pressure dispenser, 500 ml

cosiMed natural massage lotion classic with pressure dispenser, 500 ml

 
14,95€ *
29.89 EUR / 1 l
items
Item no. 24576
 
 (1)
Product image: Massage gel fascia and joints, 250 ml

Massage gel fascia and joints, 250 ml

 
14,95€ *
59.79 EUR / 1 l
items
Item no. 24435
 
Product image: cosiMed sauna fragrance Citro-orange, 1 l

cosiMed sauna fragrance Citro-orange, 1 l

 
34,95€ *
34.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24270
 
 (2)
Product image: cosiMed wellness Liquid Citrus, 1 l

cosiMed wellness Liquid Citrus, 1 l

 
21,96€ *
21.96 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24195
 
 (4)
Product image: cosiMed Wellness Massage Oil Harmony, 250 ml

cosiMed Wellness Massage Oil Harmony, 250 ml

 
15,95€ *
63.78 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24158
 
 (1)
Product image: Massage Oil Pomegranate, 5 l

Massage Oil Pomegranate, 5 l

 
69,95€ *
13.99 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24118
 
 (1)
Product image: Massage Oil Pomegranate with push down dispenser, 500 ml

Massage Oil Pomegranate with push down dispenser, 500 ml

 
18,94€ *
37.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24116
 
 (1)
Product image: Massage Oil Pomegranate, 250 ml

Massage Oil Pomegranate, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24115
 
 (1)
Product image: Massage Oil Ginkgo Lime, 250 ml

Massage Oil Ginkgo Lime, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24101
 
 (1)
Product image: Massage Oil Acai, 1 l

Massage Oil Acai, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24067
 
 (3)
Product image: Massage Oil Acai, 500 ml

Massage Oil Acai, 500 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24065
 
Product image: Massage lotion neutral 5 l

Massage lotion neutral 5 l

 
83,95€ *
16.79 EUR / 1 l
items
Item no. 24049
 
Product image: cosiMed lemon massage oil, 250 ml

cosiMed lemon massage oil, 250 ml

 
7,95€ *
31.80 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24019
 
 (9)
Product image: cosiMed Massage Lotion classic, 5 l

cosiMed Massage Lotion classic, 5 l

 
83,95€ *
16.79 EUR / 1 l
items
Item no. 24002
 
 (1)
Product image: cosiMed massage lotion wild rose with pressure dispenser, 500 ml

cosiMed massage lotion wild rose with pressure dispenser, 500 ml

 
18,94€ *
37.89 EUR / 1 l
items
Item no. 23991
 
Product image: cosiMed massage lotion Sensitive, 5 l

cosiMed massage lotion Sensitive, 5 l

 
114,95€ *
22.99 EUR / 1 l
items
Item no. 23988
 
Product image: cosiMed Massage Lotion Soft, 5 l

cosiMed Massage Lotion Soft, 5 l

 
89,95€ *
17.99 EUR / 1 l
items
Item no. 23972
 
Product image: cosiMed Warming horse balm, 100 ml

cosiMed Warming horse balm, 100 ml

 
5,95€ *
59.50 EUR / 1 l
items
Item no. 23960
Bundle
 
Product image: cosiMed massage lotion set 6x massage lotion ginkgo-lime 1 l, incl. dosing pump

cosiMed massage lotion set 6x massage lotion ginkgo-lime 1 l, incl. dosing pump

170,67 € (-12 %)  
149,95€ *
 
items
Item no. 72021
 
Product image: cosiMed natural massage lotion neutral, 5 l

cosiMed natural massage lotion neutral, 5 l

 
89,95€ *
17.99 EUR / 1 l
items
Item no. 24583
 
 (1)
Product image: cosiMed massage oil grip with printing dispenser 500 ml

cosiMed massage oil grip with printing dispenser 500 ml

 
13,95€ *
27.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24476
 
Product image: cosiMed Massage Lotion Grapefruit Ginger, 250 ml

cosiMed Massage Lotion Grapefruit Ginger, 250 ml

 
12,95€ *
51.79 EUR / 1 l
items
Item no. 24458
 
Product image: Hand disinfectant, 500 ml

Hand disinfectant, 500 ml

 
12,95€ *
25.89 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24293
 
 (2)
Product image: cosiMed sauna scent alpine herbs, 1 l

cosiMed sauna scent alpine herbs, 1 l

 
34,95€ *
34.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24273
 
 (1)
Product image: cosiMed sports-liquid, 1 l

cosiMed sports-liquid, 1 l

 
21,96€ *
21.96 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24214
 
 (1)
Product image: cosiMed sports-liquid, 5 l

cosiMed sports-liquid, 5 l

 
88,95€ *
17.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24213
 
 (2)
Product image: cosiMed Sport-Liquid, 250 ml

cosiMed Sport-Liquid, 250 ml

 
9,95€ *
397.94 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24212
 
Product image: cosiMed wellness Liquid Citrus, 250 ml

cosiMed wellness Liquid Citrus, 250 ml

 
10,95€ *
43.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24194
 
Product image: cosiMed Massagelotion Pomegranate with pushdown dispenser, 500 ml

cosiMed Massagelotion Pomegranate with pushdown dispenser, 500 ml

 
18,94€ *
37.89 EUR / 1 l
items
Item no. 24126
 
Product image: cosiMed lavender essential oil, 30 ml

cosiMed lavender essential oil, 30 ml

 
26,95€ *
898.45 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24088
 
 (1)
Product image: cosiMed almond massage oil, 250 ml

cosiMed almond massage oil, 250 ml

 
10,95€ *
43.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24078
 
 (2)
Product image: cosiMed Wellness Massage Oil Arnica, 250 ml

cosiMed Wellness Massage Oil Arnica, 250 ml

 
15,95€ *
63.78 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24070
 
 (1)
Product image: cosiMed embrocation rosemary, 70% IPA, 5 l

cosiMed embrocation rosemary, 70% IPA, 5 l

 
63,95€ *
12.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24055
 
Product image: cosiMed Cleaner for synthetic and imitation leather, 1 l

cosiMed Cleaner for synthetic and imitation leather, 1 l

 
12,95€ *
12.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24041
 
 (8)
Product image: cosiMed massage oil lemon, 5 l

cosiMed massage oil lemon, 5 l

 
59,95€ *
12.00 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24022
 
 (1)
Product image: cosiMed massage oil Hot Stone, 1 l

cosiMed massage oil Hot Stone, 1 l

 
31,95€ *
31.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24017
 
 (2)
Product image: cosiMed massage oil Hot Stone, 250 ml

cosiMed massage oil Hot Stone, 250 ml

 
14,95€ *
59.79 EUR / 1 l
View details »
Item no. 24016
 
Product image: cosiMed massage lotion Sensitive, 1 l

cosiMed massage lotion Sensitive, 1 l

 
29,95€ *
29.95 EUR / 1 l
items
Item no. 23987
 
 (2)
Product image: cosiMed Massage Lotion Soft, 1 l

cosiMed Massage Lotion Soft, 1 l

 
22,96€ *
22.96 EUR / 1 l
items
Item no. 23971
 
Product image: cosiMed Massage Lotion Soft, 250 ml

cosiMed Massage Lotion Soft, 250 ml

 
11,95€ *
47.79 EUR / 1 l
items
Item no. 23969
 
Product image: cosiMed horse balm cooling, 100 ml

cosiMed horse balm cooling, 100 ml

 
5,95€ *
59.50 EUR / 1 l
items
Item no. 23965
Bundle
 
Product image: cosiMed massage lotion set 6x massage lotion classic, 1 l, incl. dosing pump

cosiMed massage lotion set 6x massage lotion classic, 1 l, incl. dosing pump

128,62 € (-11 %)  
114,95€ *
 
items
Item no. 72024
Bundle
 
Product image: cosiMed massage oil set 6x massage oil lemon, 1 l, incl. dosing pump

cosiMed massage oil set 6x massage oil lemon, 1 l, incl. dosing pump

104,62 € (-14 %)  
89,95€ *
 
items
Item no. 72023
Bundle
 
Product image: cosiMed massage lotion set 6x massage lotion grapefruit-ginger, 1 l, incl. dosing pump

cosiMed massage lotion set 6x massage lotion grapefruit-ginger, 1 l, incl. dosing pump

170,67 € (-12 %)  
149,95€ *
 
items
Item no. 72020
 
Product image: cosiMed Sauna fragrance lemon balm, 200 ml

cosiMed Sauna fragrance lemon balm, 200 ml

 
11,95€ *
59.74 EUR / 1 l
View details »
Item no. 25610
 
Product image: CosiMed Sauna fragrance glacial mint, 1 l

CosiMed Sauna fragrance glacial mint, 1 l

 
33,95€ *
33.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 25607
 
Product image: CosiMed Sauna fragrance glacial mint, 200 ml

CosiMed Sauna fragrance glacial mint, 200 ml

 
11,95€ *
59.74 EUR / 1 l
View details »
Item no. 25605
 
Product image: cosiMed Sauna fragrance ice lime, 1 l

cosiMed Sauna fragrance ice lime, 1 l

 
33,95€ *
33.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 25602
 
Product image: cosiMed natural massage lotion ginkgo-lemon, 5 l

cosiMed natural massage lotion ginkgo-lemon, 5 l

 
119,95€ *
23.99 EUR / 1 l
items
Item no. 24593
 
Product image: cosiMed natural massage lotion ginkgo-lemon with pressure dispenser, 500 ml

cosiMed natural massage lotion ginkgo-lemon with pressure dispenser, 500 ml

 
21,96€ *
43.91 EUR / 1 l
items
Item no. 24591
 
Product image: cosiMed natural Massage lotion neutral, 1 l

cosiMed natural Massage lotion neutral, 1 l

 
22,96€ *
22.96 EUR / 1 l
items
Item no. 24582
 
Product image: cosiMed natural massage lotion classic, 1 l

cosiMed natural massage lotion classic, 1 l

 
22,96€ *
22.96 EUR / 1 l
items
Item no. 24577
 
 (1)
Product image: cosiMed Massage Lotion Grapefruit-ginger, 1 l

cosiMed Massage Lotion Grapefruit-ginger, 1 l

 
26,95€ *
26.95 EUR / 1 l
items
Item no. 24459
 
Product image: cosiMed Cupping-oil harmony, 100 ml

cosiMed Cupping-oil harmony, 100 ml

 
14,95€ *
149.46 EUR / 1 l
items
Item no. 24433
 
Product image: cosiMed sport-gel cooling, 250 ml

cosiMed sport-gel cooling, 250 ml

 
13,95€ *
55.79 EUR / 1 l
items
Item no. 24416