cosiMed Massagelotion Acai, 250 ml

  1 Review
Item no. 24120

cosiMed Massagelotion Acai, 250 ml

Item no. 24120
 (1)
CosiMed
12,95€ incl. VAT
51.79 EUR / 1 l
Sold out
Prices incl. VAT plus Shipping costs
  • 30-day money-back guarantee
  • Personal customer service
  • Free shipping above €149

Unfortunately, this item is sold out
Maybe you can find a suitable alternative here:


 
 

cosiMed Massagelotion Acai, 1 l

 
26,95€ *
26.95 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Massagelotion Acai, 5 l

 
99,95€ *
19.99 EUR / 1 l
 
 

cosiMed Cleaner for synthetic and imitation leather, 1 l

 
12,95€ *
12.95 EUR / 1 l
 
Bundle
 

cosiMed massage lotion set 6x massage lotion neutral, 1 l, incl. dosing pump

128,62 € (-11 %)  
114,95€ *
19.16 EUR / 1 l
 
 
 (4)

cosiMed Hot Chocolate Massage, 250 ml

 
23,95€ *
95.82 EUR / 1 l
 
 

Massage lotion neutral, 250 ml

 
8,95€ *
35.80 EUR / 1 l
 
 

Massage lotion neutral with pressure dispenser, 500 ml

 
13,95€ *
27.89 EUR / 1 l
 
 

Massage lotion neutral, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
 
 

Massage lotion neutral 5 l

 
83,95€ *
16.79 EUR / 1 l
 
 
 (5)

cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 1 l

 
17,95€ *
17.95 EUR / 1 l
 
 
 (4)

cosiMed embrocation orange, 70% IPA, 5 l

 
69,95€ *
13.99 EUR / 1 l
 
 
 (2)

cosiMed embrocation rosemary, 70% IPA, 1 l

 
16,95€ *
16.95 EUR / 1 l
 
 
 (1)

cosiMed embrocation rosemary, 70% IPA, 5 l

 
63,95€ *
12.79 EUR / 1 l
 
 
 (2)

cosiMed embrocation spruce needle, 70 % IPA, 1 l

 
19,94€ *
19.94 EUR / 1 l
 
 

cosiMed embrocation spruce needle, 70 % IPA, 5 l

 
71,95€ *
14.39 EUR / 1 l
 
 
 (14)

Test set wellness-massage oil, 6 bottles of 50 ml

 
21,96€ *
73.19 EUR / 1 l

cosiMed Massagelotion Acai, 250 ml

Die cosiMed Massagelotion Acai ist ein hochwertiges Massagemittel. Sie ist besonders ergiebig, bleibt lange auf der Haut und gibt eine gute Griffsicherheit bei der intensiven Massage. Zudem verströmt sie während der Massage einen belebend, frischen Duft nach Acaibeeren aus und sorgt für ein samtiges Hautgefühl.

Produkteigenschaften:

  • Spendet der Haut Feuchtigkeit
  • Enthält keine Farbstoffe

Inhaltsstoffe: Prunus amygdalus dulcis Oil, Arnica montana Extract, Simmondsia chinensis Seed Oil, Tocopherol, Rosmarinus officinalis Leaf Oil, Citrus bergamia Peel Oil Expressed, Lavandula angustifolia Oil, Limonene, Linalool, Geraniol

Additional product information:

Logo: Made in Germany Made in Germany

cosiMed Massagelotion Acai, 250 ml and every other product out of the "Präparate" category is available for invoice purchase as well as for a purchase by our online service providers such as PayPal. If you want to save money, watch out for our payment discounts!


Safety and Product Resources

 
cosiMed Massagelotion Acai, 1 l
cosiMed Massagelotion Acai, 1 l

Die cosiMed Massagelotion Acai ist ein hochwertiges Massagemittel. Sie ist besonders ergiebig, bleibt lange auf der Haut und gibt eine gute Griffsicherheit bei .....

View details

26,95€ *
26.95 EUR / 1 l
items
Item no. 24122
 
cosiMed Massagelotion Acai, 5 l
cosiMed Massagelotion Acai, 5 l

Die cosiMed Massagelotion Acai ist ein hochwertiges Massagemittel. Sie ist besonders ergiebig, bleibt lange auf der Haut und gibt eine gute Griffsicherheit bei .....

View details

99,95€ *
19.99 EUR / 1 l
items
Item no. 24123

5.0 5.0 Stars

Based on 1 Customer Reviews

Rate cosiMed Massagelotion Acai, 250 ml and share your experience with other customers. As a thankyou, you receive a €5 voucher for your next order.

Review: 5

Probiere immer mal wieder neue Düfte aus. Dieser hat mich total begeistert. Kaufe nur Cosimed Massagelotions. Sehr gute Qualität und, wie gesagt, tolle Düfte. Davon sind auch unsere Patienten begeistert. nur zu empfehlen!

j

Do you have any questions?

Do you have any questions?

You can contact our customer service by:

Phone: +49 (0) 6331 1480-0

E-mail: Contact us

Payment methods