New at Sport-Tec

%
ASSAULT FITNESS Treadmill Runner Pro
ASSAULT FITNESS Treadmill Runner Pro

Das  Laufband Runner Pro  simuliert das Laufen über normalen Boden. Hierzu wird die Lauffläche nicht von einem Motor angetrieben, sondern wird vom Läufer .....

View details

4.799,00 € (-6 %)  
4.495,00€ *
items
In Stock Item no. 22305
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Special gloves, size XL, 100 pieces

DEEP OSCILLATION Special gloves, size XL, 100 pieces

 
19,94€ *
 
View details »
Item no. 28252
NEW
 
Product image: Strap Set for Cable Pulley, 3-pieces

Strap Set for Cable Pulley, 3-pieces

 
219,95€ *
 
View details »
Item no. 23628
NEW
 
Product image: Nikitin educational game towers N11

Nikitin educational game towers N11

 
54,95€ *
 
items
Item no. 18180
NEW
 
Product image: Nikitin educational game Matrici N10

Nikitin educational game Matrici N10

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18179
NEW
 
Product image: Nikitin educational game Creativo N9

Nikitin educational game Creativo N9

 
29,95€ *
 
items
Item no. 18178
NEW
 
Product image: Nikitin learning game Logical lines N8

Nikitin learning game "Logical lines N8"

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18177
NEW
 
Product image: Nikitin Educational game ABC-Würfel N7

Nikitin Educational game "ABC-Würfel N7"

 
44,95€ *
 
items
Item no. 18176
NEW
 
Product image: Nikitin Educational Game Zahlentürme N6

Nikitin Educational Game "Zahlentürme N6"

 
44,95€ *
 
items
Item no. 18175
NEW
 
Product image: Nikitin Educational game Geowürfel N5

Nikitin Educational game "Geowürfel N5"

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18174
NEW
 
Product image: Nikitin Educational game Bausteine N4

Nikitin Educational game "Bausteine N4"

 
19,96€ *
 
items
Item no. 18173
NEW
 
Product image: Niktin Educational gamel Quadrate N3

Niktin Educational gamel "Quadrate N3"

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18172
NEW
 
Product image: Nikitin Educational Game Uniwürfel N2

Nikitin Educational Game "Uniwürfel N2"

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18171
NEW
 
Product image: Nikitin Pattern Cube N1

Nikitin "Pattern Cube N1"

 
38,95€ *
 
items
Item no. 18170
NEW
 
Product image: Reebock Step professional Stand, Pair

Reebock Step professional Stand, Pair

 
19,96€ *
 
View details »
Item no. 16889
NEW
 
Product image: TOGU PAB Ring Senso, set of 2

TOGU PAB Ring Senso, set of 2

 
36,95€ *
 
View details »
Item no. 03909
NEW
 
Product image: TOGU PAB Ring PRO 2er Set

TOGU PAB Ring PRO 2er Set

 
46,95€ *
 
View details »
Item no. 03908
NEW
 
Product image: TOGU PAB Ring, set of 2

TOGU PAB Ring, set of 2

 
36,95€ *
 
View details »
Item no. 03907
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Oscillator head Ø 9,5 cm

DEEP OSCILLATION Oscillator head Ø 9,5 cm

 
34,95€ *
 
items
Item no. 28257
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Oscillator head Ø 5 cm

DEEP OSCILLATION Oscillator head Ø 5 cm

 
28,95€ *
 
items
Item no. 28256
NEW
 
Product image: TOGU PAB Pad

TOGU PAB Pad

 
79,94€ *
 
View details »
Item no. 03328
NEW
 
Product image: TOGU Balanza Ballstep with Anti-slip pad

TOGU Balanza Ballstep with Anti-slip pad

 
229,96€ *
 
items
Item no. 03327
NEW
 
Product image: TOGU Balanza Ballstep

TOGU Balanza Ballstep

 
214,95€ *
 
items
Item no. 03326
NEW
 
Product image: TOGU Balanza Ballstep mini

TOGU Balanza Ballstep mini

 
154,95€ *
 
items
Item no. 03325
NEW
 
Product image: TOGU FASZIO Ball allround

TOGU FASZIO Ball allround

 
14,95€ *
 
View details »
Item no. 03287
NEW
 
Product image: TOGU Faszio Ball local

TOGU Faszio Ball local

 
5,95€ *
 
View details »
Item no. 03284
NEW
 
Product image: Sport-Tec adjustable Kettlebell, 2-20 kg

Sport-Tec adjustable Kettlebell, 2-20 kg

 
149,95€ *
 
items
Item no. 30069
NEW
 
Product image: Sport-Tec adjustable Kettlebell, 1,5-10 kg

Sport-Tec adjustable Kettlebell, 1,5-10 kg

 
119,95€ *
 
items
Item no. 30068
NEW
 
Product image: Sport-Tec adjustable dumbbell, 3-24 kg

Sport-Tec adjustable dumbbell, 3-24 kg

 
169,96€ *
 
items
Item no. 30065
NEW
 
Product image: Cushion Insert for the King Size Plus Therapy Table

Cushion Insert for the King Size Plus Therapy Table

 
61,95€ *
 
View details »
Item no. 23127
NEW
 
Product image: Headrest with Nose Slot for King Size Plus Therapy Table

Headrest with Nose Slot for King Size Plus Therapy Table

 
134,95€ *
 
items
Item no. 23126
NEW
 
Product image: wrist/ankle strap, LxW 25x8 cm

wrist/ankle strap, LxW 25x8 cm

 
74,95€ *
 
View details »
Item no. 23606
NEW
 
Product image: leg/shoulder strap, LxW 55x8 cm

leg/shoulder strap, LxW 55x8 cm

 
74,95€ *
 
View details »
Item no. 23605
NEW
 
Product image: hip strap, LxW 100x8 cm

hip strap, LxW 100x8 cm

 
94,95€ *
 
View details »
Item no. 23604
NEW
 
Product image: AIREX Knee pad

AIREX Knee pad

 
9,95€ *
 
View details »
Item no. 03133
NEW
 
 (8)
Product image: AIREX mat retaining strap

AIREX mat retaining strap

 
5,95€ *
 
View details »
Item no. 03059
NEW
 
Product image: AIREX Yoga Mat Heartbeat Yoga Advanced, LxWxH 185x65x0,5 cm

AIREX Yoga Mat Heartbeat Yoga Advanced, LxWxH 185x65x0,5 cm

 
94,95€ *
 
View details »
Item no. 02997
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Membrane Ø 9,5 cm, 1 piece

DEEP OSCILLATION Membrane Ø 9,5 cm, 1 piece

 
18,94€ *
 
items
Item no. 28255
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Membrane Ø 5 cm, 1 piece

DEEP OSCILLATION Membrane Ø 5 cm, 1 piece

 
11,90€ *
 
items
Item no. 28254
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION Sweatband, pack of 2

DEEP OSCILLATION Sweatband, pack of 2

 
12,95€ *
 
items
Item no. 28253
NEW
 
Product image: DEEP OSCILLATION coiled cable universal

DEEP OSCILLATION coiled cable universal

 
39,95€ *
 
items
Item no. 28250
NEW
 
Product image: Erzi roller slide L, LxWxH 250x56,5x10,5 cm

Erzi roller slide L, LxWxH 250x56,5x10,5 cm

 
795,00€ *
 
items
Item no. 16213
NEW
 
Product image: ASTAR patient cable for PhysioGo.Lite, channell A

ASTAR patient cable for PhysioGo.Lite, channell A

 
37,95€ *
 
items
Item no. 27568
NEW
 
Product image: Sport-Tec face pad Gel Comfort, desinfectable

Sport-Tec face pad Gel Comfort, desinfectable

 
38,95€ *
 
items
Item no. 21777
NEW
 
Product image: Installation of Pedal Arms for ERGO-FIT Ergometers

Installation of Pedal Arms for ERGO-FIT Ergometers

 
74,95€ *
 
items
Item no. 18004
NEW
 
Product image: Spitzner Dosing Pump for 1-Liter Bottle

Spitzner Dosing Pump for 1-Liter Bottle

 
9,95€ *
 
items
Item no. 36292
NEW
Bundle
 
Product image: Plastic gymnastic hoops, set of 10, 80 cm diameter, with carrying handle

Plastic gymnastic hoops, set of 10, 80 cm diameter, with carrying handle

139,45 € (-5 %)  
131,95€ *
 
View details »
Item no. 03083
NEW
Bundle
 
Product image: Plastic gymnastic hoops, set of 10, 70 cm diameter, with carrying handle

Plastic gymnastic hoops, set of 10, 70 cm diameter, with carrying handle

129,45 € (-5 %)  
122,95€ *
 
View details »
Item no. 03073
NEW
Bundle
 
Product image: Plastic gymnastic hoops, set of 10, blue, 60 cm diameter, with carrying handle

Plastic gymnastic hoops, set of 10, blue, 60 cm diameter, with carrying handle

119,45 € (-5 %)  
112,95€ *
 
View details »
Item no. 03063
NEW
 
Product image: TANITA Body Composition Scale BC-613

TANITA Body Composition Scale BC-613

 
249,95€ *
 
View details »
Item no. 28108
NEW
 
Product image: SUNFLEX Super Bounce NeoGrip, Display of 24

SUNFLEX Super Bounce NeoGrip, Display of 24

 
7,95€ *
 
items
Item no. 02106
NEW
 
Product image: SUNFLEX Basketball NeoGrip, Orange/black, size 5

SUNFLEX Basketball NeoGrip, Orange/black, size 5

 
24,95€ *
 
items
Item no. 02105
NEW
 
Product image: SUNFLEX Handball NeoGrip, Terra

SUNFLEX Handball NeoGrip, Terra

 
17,95€ *
 
items
Item no. 02104
NEW
 
Product image: SUNFLEX American Football Neogrip, Terra

SUNFLEX American Football Neogrip, Terra

 
18,94€ *
 
items
Item no. 02103
NEW
 
Product image: SUNFLEX American Football NeoGrip, Neongreen, mini

SUNFLEX American Football NeoGrip, Neongreen, mini

 
16,95€ *
 
items
Item no. 02102
NEW
 
Product image: SUNFLEX Beach- und Funball NeoGrip, Orange, size 5

SUNFLEX Beach- und Funball NeoGrip, Orange, size 5

 
21,94€ *
 
items
Item no. 02101
NEW
 
Product image: SUNFLEX Beach- and Funball NeoGrip, Neongreen, size 2

SUNFLEX Beach- and Funball NeoGrip, Neongreen, size 2

 
16,95€ *
 
items
Item no. 02100
NEW
 
Product image: Defibtech Lifeline AED VIEW/ECG/PRO Electrodes 13x16 cm

Defibtech Lifeline AED VIEW/ECG/PRO Electrodes 13x16 cm

 
94,95€ *
 
items
Item no. 28981
NEW
 
Product image: Defibtech Lifeline and AUTO AED Electrodes, 13x20 cm

Defibtech Lifeline and AUTO AED Electrodes, 13x20 cm

 
89,95€ *
 
items
Item no. 28980
NEW
 
Product image: TUNTURI Platinum E30-R Recumbent Bike

TUNTURI Platinum E30-R Recumbent Bike

 
2.099,01€ *
 
items
Item no. 20308
NEW
 
Product image: BLACKROLL Thermo Pad Foils, set of 5

BLACKROLL Thermo Pad Foils, set of 5

 
29,95€ *
 
items
Item no. 04201
NEW
 
Product image: BLACKROLL Thermo Pad

BLACKROLL Thermo Pad

 
149,95€ *
 
items
Item no. 04200
NEW
 
Product image: Gymna replacement battery for Ultrasound Compact

Gymna replacement battery for Ultrasound Compact

 
308,00€ *
 
items
Item no. 28100
NEW
 
Product image: BLACKROLL Pillowcase Active for Recovery Pillow

BLACKROLL Pillowcase Active for Recovery Pillow

 
29,95€ *
 
View details »
Item no. 21598
NEW
 
 (2)
Product image: ASSAULT FITNESS Floor Protection Mat for Treadmills, LxB 205x111 cm

ASSAULT FITNESS Floor Protection Mat for Treadmills, LxB 205x111 cm

 
59,95€ *
 
items
Item no. 22319
NEW
 
Product image: GIBBON Giboard Tension helper

GIBBON Giboard Tension helper

 
19,94€ *
 
items
Item no. 02185
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Orange, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Orange, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36393
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Orange, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Orange, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36392
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Eisminze, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Eisminze, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36390
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Eisminze, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Eisminze, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36389
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Zypresse-Rosmarin, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Zypresse-Rosmarin, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36387
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Zypresse-Rosmarin, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Zypresse-Rosmarin, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36386
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Citrus, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Citrus, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36384
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Citrus, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Citrus, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36383
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Alpenkräuter, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Alpenkräuter, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36381
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Alpenkräuter, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Alpenkräuter, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36380
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fragrance Zirbenzapfen, 1 l

Spitzner Sauna fragrance Zirbenzapfen, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36375
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Eukalyptus, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Eukalyptus, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36378
NEW
 
Product image: Spitzner sauna fregrence Eukalyptus, 125 ml

Spitzner sauna fregrence Eukalyptus, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36377
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Zirbenzapfen, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Zirbenzapfen, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36374
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence  Nordische Birke, 1 l

Spitzner Sauna fregrence Nordische Birke, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36372
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Nordische Birke, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Nordische Birke, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36371
NEW
 
Product image: Spitzner Saunaaufguss Latschenkiefer, 1 l

Spitzner Saunaaufguss Latschenkiefer, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36369
NEW
 
Product image: Spitznersauna fregrence Latschenkiefer, 125 ml

Spitznersauna fregrence Latschenkiefer, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36368
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Fichtennadel, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Fichtennadel, 125 ml

 
10,90€ *
87.20 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36365
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna fregrence Saunamed, 125 ml

Spitzner Sauna fregrence Saunamed, 125 ml

 
11,50€ *
91.96 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36360
NEW
 
Product image: Pedalo climbing- trainings board 600, LxWxH 82x60x4 cm

Pedalo climbing- trainings board 600, LxWxH 82x60x4 cm

 
269,95€ *
 
items
Item no. 02598
NEW
Bundle
 
Product image: Sport-Tec physical therapy equipment set premium

Sport-Tec physical therapy equipment set premium

18.003,90 € (-8 %)  
16.595,00€ *
 
View details »
Item no. 22697
NEW
 
Product image: Sport-Tec leg press premiumwith stroke limiter

Sport-Tec leg press premiumwith stroke limiter

 
8.595,00€ *
 
items
Item no. 22693
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna infusion Fichtennadel, 1 l

Spitzner Sauna infusion Fichtennadel, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36366
NEW
 
Product image: Spitzner Sauna infusion Whiskey, 1 l

Spitzner Sauna infusion Whiskey, 1 l

 
39,95€ *
39.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36364
NEW
 
Product image: Spitzner sauna infusioncSaunamed, 1 l

Spitzner sauna infusioncSaunamed, 1 l

 
44,95€ *
44.95 EUR / 1 l
View details »
Item no. 36361